LECZENIE- choroby zwierząt dotyczą różnych narządów i różnych układów. W naszej przychodni oferujemy dostęp do podstawowej opieki weterynaryjnej oraz do konsultacji specjalistycznych. Przeprowadzamy zabiegi z zakresu chirurgii miękkiej oraz stomatologii.

INTERNA – Podczas wizyty u lekarza pierwszego kontaktu zbierany jest szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia pacjenta. Ważne jest, aby informacje przekazane lekarzowi były szczegółowe i bardzo dokładne. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie szczegółowego badania klinicznego „ od czubka nosa po koniec ogona” Jeśli wynik przeprowadzonego badania klinicznego nie pozwala na postawienie ostatecznego rozpoznania, konieczne może okazać się przeprowadzenie badań dodatkowych, o czym Właściciele zwierzęcia zostaną poinformowani.

CHIRURGIA – zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym. Każdy pacjent przed zakwalifikowaniem do zabiegu poddawany jest badaniu klinicznemu oraz badaniu krwi w celu oceny stanu zdrowia. Wiecej w zakładce PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU.

Wykonujemy zabiegu z zakresu chirurgii miękkiej m.in : sterylizacje, kastracje oraz inne zabiegi związane z układem rozrodczym, pokarmowym, moczowym, zabiegi onkologiczne. Szczegółowych informacji na temat zakresu usług chirurgicznych udzielą nasi lekarze.

STOMATOLOGIA – Dbanie o uzębienie naszych pupili jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji.

W naszej przychodni oferujemy przeglądy zębów oraz porady dotyczące higieny jamy ustnej. Wykonujemy również zabiegi stomatologiczne między innymi:

usuwanie kamienia nazębnego, ekstrakcje, zakładanie aparatów ortodontycznych i wiele innych.

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym, dlatego przed umówieniem na zabieg rekomendujemy naszym pacjentom ogólne badanie krwi w celu oceny stanu zdrowia. Więcej zakładce Czytelnia: PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU.

KARDIOLOGIA – Problemy z układem krążenia nie należą do rzadkości. Dotyczą zarówno pacjentów młodych jak i seniorów. Najważniejsze to szybkie rozpoznanie problemu i podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia.

Naszym pacjentom oferujemy dostęp do konsultacji kardiologicznych w ramach, których poza badaniem  klinicznym, możemy posiłkować się badaniami dodatkowymi takim jak: pomiar ciśnienia, badanie  echokardiograficzne (ECHO), badanie elektrokardiograficzne ( EKG).

DERMATOLOGIA –  Pacjent dermatologiczny to jeden z najczęstszych przypadków u lekarza weterynarii. Przyczyn problemów skórnych jest wiele, dlatego ważne jest właściwe rozpoznanie. W naszej przychodni oferujemy dostęp do badań cytologicznych, mykologicznych i bakteriologicznych.

OKULISTYKA – Oko to niezwykle wrażliwy narząd, wymagający szczególnej uwagi lekarza weterynarii. Bardzo ważne jest szybkie postawienie rozpoznania i wdrożenie leczenia, ponieważ przeciąganie procesu chorobowego w czasie może mieć bardzo poważne skutki.

Większość przypadków staramy się diagnozować i leczyć już na etapie wizyt internistycznych, jednak czasem niezbędne mogą okazać się badania dodatkowe wykonywane przez lekarza okulistę. Naszym pacjentom zapewniamy dostęp do konsultacji okulistycznych i specjalistycznych zabiegów chirurgicznych w obrębie oka.